wtorek, 3 grudnia 2013

Czesaki do wełny

No to po wielkich ceregielach, zastanawianiu się i kalkulacjach, zdecydowałam się na zakup płytek/obić zgrzeblnych w firmie Grawi i zmajstrowałam sobie z nich porządne duże czesaki.
Płytki wyglądają tak:


Potem wizyta w ciastoramie ;) po dwa kawałki sklejki, u rodziców dysponujących piłą i zszywaczem do drewna, uśmiech do taty żeby te poryrane brzegi trochę przeszlifował i voila mamy czesadła do wełny!

Wyszły tak:
Działają na razie całkiem sensownie, choć do tej pory czesałam tylko na próbę trochę wrzosówki. I takiej wypranej i w tłuszczu! Bo te czesaki  mają dosyć grube i mocne zęby, zamówiłam takie celowo do zabawy z tłustą i prymitywną wełną. Kupne czesadłą, jak im się przyjrzałam, raczej byłyby zbyt delikatne (nie mówiąc już o cenie). Trochę roladek widać w koszyku, choć jeszcze muszę dojść do wprawy :)

Ale zadowolona jestem, bo używałam do tej pory takich małych kocich sczotek i można się było zaczesać na śmierć ;)
Jakby co to polecam jeśli ktoś szuka alternatywy dla zakupów z zagranicy :)

5 komentarzy:

 1. No i bomba! Przy tym kształcie uchwytu chyba owinęłabym go czymś (rafią? cienką plastisiową rureczką?) dookoła, po pierwsze: dla pewniejszego chwytu, po drugie: dla wygody. Ale wydajniejsze są na bank od kocich, a nawet od końskich. Znam to uczucie komfortu, bo sama się wszak "przesiadałam" :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. trafiłam w to miejsce w poszukiwaniu grępli :) Jestem świeżo po warsztatach przędzenia i tak sobie myślałam, że warto by taki sprzęt posiadać. Cena jaką wołają jest dla mnie troszkę wysoka. Tak więc po kolejnych wpisach w gogle trafiłam do Ciebie. Czy możesz mi podpowiedzieć w jaki sposób udało Ci się kupić te maty, a może masz więcej i możesz odstąpić :) Zrozumiem jeśli odmówisz, ale pozostaję z nadzieją na pomoc z Twojej strony. myszka680@op.pl lub 500 232 102 Pozdrawiam Anna

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak cenowo wypadły te płytki? I jak je zamawiałaś? Po prostu maila napisałaś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak do końca nie pamiętam ile dokładnie kosztowały, ale chyba razem z przesyłką wyszło około 60zł. Plus oczywiście koszty oprawy czyli sklejka zszywacz tapicerski, owijka na rączkę :) Najlepiej tam po prostu zadzwonić i się zapytać, ostatnio trochę dziewczyn kupowało tam te płytki więc powinni już kojarzyć czego będziesz szukać :) Na maile nie odpowiadają niestety :/ Ostrzegam jedynie, że te czesaki wychodzą bardzo duże i ciężkie. Osobiście właśnie przesiadłam się na druma i czesaki zostawiam tylko do jakichś pokazów i prezentacji :)

   Usuń