środa, 30 lipca 2014

Wyzwanie tkackie - "Obrus dla Swiniopasa"

Jak w temacie, wymyslilam pewna zabawe dla wszystkich zajmujacych się tkactwem, nieważne czy na dużym krosnie, malej ramce lub zestawie kijków ;)
Otóż rzucam temat pracy "Obrus dla Swiniopasa" ;)
Potraktujcie to jako luźną wskazówkę, interpretacja należy do osób biorących udział w zabawie :) Co wymyślicie i jak swoj wybór umotywujecie  zależy od was :)
Osoba ktorej praca z jakiegokolwiek powodu będzie mi się najbardziej podobac, otrzyma pałeczkę i będzie mogła wymyślić kolejny motyw przewodni do kolejnej rundy :) oraz jeśli dalej będą chętni do wyzwań,  nominuje kolejną wygraną :) I tak aż nam się nie znudzi ;)
Prace nie muszą być jakieś wielkie, może to być np. mala serwetka lub zestaw podkładek pod kubki, byle jakoś łączyło się z tematem :)
 Na propozycje będziemy czekać do końca września tutaj oraz w Grupie Tkackiej na fejsbuku
To jak są chętni na wyzwanko?
Oświadczam,  że można całą zabawę potraktować pół żartem, pół serio ;) Duża dawka humoru mile widziana :D

A poniżej moja praca, która podsunela mi ten pomysł,  czyli obrus dla swiniopasa, z paskudnego, wlochatego surowego lnu, tkana w burzujski diamencik ;)


Zapraszam zatem do zabawy!

4 komentarze:

 1. Burzujski, ale co tam, śliczny wzór. Super kompozycja z surowym lnem. :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale kiedy? Kiedy?
  No, diamencik burżujski, zaiste!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jot Ha, dzięki za komplement, kupiłam przedze, dosyc niestety nie ładną, grubą i byłam najnormalniej w swiecie ciekawa czy w ogóle da się z niej tkac. Okazuje się że idzie bez problemu, ale prawdziwie ocenić tkaninę będzie można dopiero po zdjęciu z warsztatu i wypraniu bo na razie jest sztywn jak decha po klejeniu ;)
  Aldonko, zabawe dziewczyny zaproponowaly do końca wrzesnia, żeby było sporo czasu bo jednak tkanie jest sporo bardziej czasochlonne niż np przedzenie no i projekt tez trzeba przemyśleć. Ale mam nadzieję, że zabawa się spodoba i nie skonczymy na jednej rundzie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy można się z Tob drogą mailową skontaktować w sprawie kupna wełenki, strzyżny od tych św. Jakuba ? Chociaż troszeczkę. ;-)
  sieporobilo@acubenes.net

  OdpowiedzUsuń